TRAMWAJE GLIWICKIE
 

MENU

ON-LINE

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

ZEGAR

Ulti Clocks content
126 LAT TRAMWAJÓW W GLIWICACH
4100 dni bez tramwajów
sobota, 21 listopada 2020 08:00
W sobotę 21 listopada 2020 roku mija 4100 dni, od kiedy przestały kursować tramwaje w Gliwicach na odcinku od zajezdni tramwajowej do pętli na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś.

 

Gliwice - ulica Daszyńskiego - Rok 2009
Skrzyżowanie z ulicą Sobieskiego, Kozielską, Jasnogórską i Wieczorka (obecnie Siemińskiego)

Więcej…
 
Jedenaście lat bez tramwajów w Gliwicach
wtorek, 01 września 2020 03:22

We wtorek 1 września 2020 roku o godzinie 03:22 mija jedenaście lat od kiedy z pętli tramwajowej na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś w Gliwicach, po 115 latach odjechał "ostatni" tramwaj przez centrum Gliwic. Był to kurs linii numer 1 w kierunku zajezdni tramwajowej w Gliwicach i dalej do Zabrza i Rudy Śląskiej. Kurs był wykonany tramwajem typu Konstal 105Na o numerze 420.

 

11 LAT BEZ TRAMWAJÓW W GLIWICACH

Gliwice, przystanek tramwajowy Zwycięstwa - 1 września 2009.
Tramwaj linii 1 - Konstal 105Na
Ostatni kurs w kierunku pętli tramwajowej na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś.

 

Od tego czasu czynny jest wyłącznie odcinek od granicy z Zabrzem do zajezdni tramwajowej w Gliwicach przy ulicy Chorzowskiej, na którym znajduje się jeden przystanek tramwajowy. Zobacz relację z ostatniego przejazdu tramwaju.

ZOBACZ ZDJĘCIA
 
126 LAT
środa, 26 sierpnia 2020 08:00

W środę 26 sierpnia 2020 roku mija 126 lat od kiedy na ulicach Gliwic pojawiły się tramwaje. Gliwicki odcinek lini tramwajowej został uruchomiony 26 sierpnia 1894 roku.

 

 

Od 1 września 2009 roku, po likwidacji linii 1 i 4 na odcinku od pętli tramwajowej na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś do zajezdni tramwajowej, aktualnie czynny jest odcinek od granicy z Zabrzem do zajezdni tramwajowej w Gliwicach przy ulicy Chorzowskiej, na którym znajduje się jeden przystanek tramwajowy.

Więcej…
 
4000 dni bez tramwajów
czwartek, 13 sierpnia 2020 08:00
W czwartek 13 sierpnia 2020 roku mija 4000 dni, od kiedy przestały kursować tramwaje w Gliwicach na odcinku od zajezdni tramwajowej do pętli na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś.

 

 

Gliwice - ulica Daszyńskiego - Rok 2009
Wjazd na pętlę tramwajową na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś

Więcej…
 
3900 dni bez tramwajów
wtorek, 05 maja 2020 08:00
We wtorek 5 maja 2020 roku mija 3900 dni, od kiedy przestały kursować tramwaje w Gliwicach na odcinku od zajezdni tramwajowej do pętli na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś.

 

 

Gliwice - ulica Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego - Rok 2009
W kierunku zajezdnii tramwajowej

Więcej…
 
Wesołych Świąt Wielkanocnych
niedziela, 12 kwietnia 2020 08:00

..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... .....

Więcej…
 
3800 dni bez tramwajów
niedziela, 26 stycznia 2020 09:00

W niedzielę 26 stycznia 2020 roku mija 3800 dni, od kiedy przestały kursować tramwaje w Gliwicach na odcinku od zajezdni tramwajowej do pętli na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś.

 

Gliwice - ulica Daszyńskiego - Rok 2009
W kierunku pętli tramwajowej

Więcej…
 
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
niedziela, 12 stycznia 2020 08:30

..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... .....

12.01.2020 - 28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Więcej…
 
Szczęśliwego Nowego 2020 Roku
wtorek, 31 grudnia 2019 12:00

..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... .....

Więcej…
 
Galeria - Zajezdnia tramwajowa
piątek, 31 stycznia 2014 12:00

..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... .....

Gliwice, zajezdnia tramwajowa - Rok 2017

Więcej…
 
Wesołych Świat Bożego Narodzenia
wtorek, 24 grudnia 2019 08:00

..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... .....

Więcej…
 
Zakończono likwidację torów tramwajowych na części ulicy Zabrskiej
piątek, 15 listopada 2019 16:00

W piątek 15 listopada 2019 roku, zakończono likwidację torów tramwajowych na części ulicy Zabrskiej w Gliwicach. Zlikwidowano tory od skrzyżowania ulicy Zabrskiej z ulicami Królowej Jadwigi i Szarej do skrzyżowania ulicy Zabrskiej z ulicą Błogosławionego Czesława i Hutniczą.

 

Gliwice, ulica Zabrska - Rok 2009

Więcej…
 
Rozpoczęto likwidację torów tramwajowych na części ulicy Zabrskiej
wtorek, 05 listopada 2019 15:00

We wtorek 5 listopada 2019 roku, rozpoczęto likwidację torów tramwajowych na części ulicy Zabrskiej w Gliwicach.

 

Gliwice, ulica Zabrska - Tramwaj linii numer 1 - Rok 2009

Więcej…
 
3700 dni bez tramwajów
piątek, 18 października 2019 09:00

W piątek 18 października 2019 roku mija 3700 dni, od kiedy przestały kursować tramwaje w Gliwicach na odcinku od zajezdni tramwajowej do pętli na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś.

 

Gliwice - ulica Chorzowska - Rok 2009
W kierunku zajezdni tramwajowej

Więcej…
 
Dziesięć lat bez tramwajów w Gliwicach
niedziela, 01 września 2019 03:22

W niedzielę 1 września 2019 roku o godzinie 03:22 mija dziesięć lat od kiedy z pętli tramwajowej na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś w Gliwicach, po 115 latach odjechał "ostatni" tramwaj przez centrum Gliwic. Był to kurs linii numer 1 w kierunku zajezdni tramwajowej w Gliwicach i dalej do Zabrza i Rudy Śląskiej. Kurs był wykonany tramwajem typu Konstal 105Na o numerze 420.

 

10 LAT BEZ TRAMWAJÓW W GLIWICACH

Gliwice, przystanek tramwajowy Zwycięstwa - 1 września 2009.
Tramwaj linii 1 - Konstal 105Na
Ostatni kurs w kierunku pętli tramwajowej na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś.

 

Od tego czasu czynny jest wyłącznie odcinek od granicy z Zabrzem do zajezdni tramwajowej w Gliwicach przy ulicy Chorzowskiej, na którym znajduje się jeden przystanek tramwajowy. Zobacz relację z ostatniego przejazdu tramwaju.

ZOBACZ ZDJĘCIA
 
125 LAT
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 08:00

W poniedziałek 26 sierpnia 2019 roku mija 125 lat od kiedy na ulicach Gliwic pojawiły się tramwaje. Gliwicki odcinek lini tramwajowej został uruchomiony 26 sierpnia 1894 roku.

 

 

Od 1 września 2009 roku, po likwidacji linii 1 i 4 na odcinku od pętli tramwajowej na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś do zajezdni tramwajowej, aktualnie czynny jest odcinek od granicy z Zabrzem do zajezdni tramwajowej w Gliwicach przy ulicy Chorzowskiej, na którym znajduje się jeden przystanek tramwajowy.

Więcej…
 
3600 dni bez tramwajów
środa, 10 lipca 2019 09:00

W środę 10 lipca 2019 roku mija 3600 dni, od kiedy przestały kursować tramwaje w Gliwicach na odcinku od zajezdni tramwajowej do pętli na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś.

 

Gliwice - ulica Chorzowska - Rok 2009
W kierunku pętli tramwajowej

Więcej…
 
Galeria - Ulica Zwycięstwa
czwartek, 31 stycznia 2013 12:00

..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... ..... .....

Gliwice, ulica Zwycięstwa - Rok 2009

Przed skrzyżowaniem z ulicą Aleksandra Fredry.

Więcej…
 
3500 dni bez tramwajów
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 08:00

W poniedziałek 1 kwietnia 2019 roku mija 3500 dni, od kiedy przestały kursować tramwaje w Gliwicach na odcinku od zajezdni tramwajowej do pętli na terenie dzielnicy Wójtowa Wieś.

 

Gliwice - ulica Daszyńskiego - Rok 2009
W kierunku pętli tramwajowej

Więcej…
 
TRAMWAJE GLIWICKIE

Witamy!

Portal ma za zadanie przybliżyć wszystkim zainteresowanym historię, teraźniejszość oraz "być może" przyszłość tramwajów w Gliwicach. Portal będzie sukcesywnie uzupełniany o kolejne informacje.

 

Gliwice, ulica Daszyńskiego - Linia numer 4

ZOBACZ ZDJĘCIA
 

LUBIĘ TO

WIADOMOŚCI

TRAMWAJE GLIWICKIE

Reklama

WIDEO

Epitafium:

Szanowni Państwo, serwis www TRAMWAJEGLIWICKIE.pl do poprawnego działania używa tak zwanych plików "cookies". Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie informacji zawartej w plikach "cookies", uprzejmie prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki stron www.